موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت حساب نگر متین (حسابداران رسمی) | حسابرسی عملیاتی

خدمات حسابرسی
1812

حسابرسی عملیاتی
 

 تعریف حسابرسی عملیاتی

حسابرسی عملیاتی یکی از انواع خدمات مشاوره مدیریت است که روز به روز اهمیت بیشتری میابد.
 
حسابرسی عملیاتی عبارت است از بررسی بسامان فعالیت های سازمان یا بخش معینی از آن در ارتباط با اهداف تعیین شده .هدف اصلی حسابرسی عملیاتی ،ارزیابی رعایت(صرفه اقتصادی)هنگام تهیه منابع و ارزیابی (کارایی)عملیات هنگام استفاده از منابع و (اثر بخشی) عملیات برای نیل به اهداف از قبل تعیین شده ،تشخیص فرصت های بهبود عملیات و ارائه پیشنهاد های اصلاحی به مدیران سازمان است.
ارزیابی صرفه اقتصادی ،کارایی و اثر بخشی سیستم حسابداری کامپیوتری یک شرکت و ارائه پیشنهادهای اصلاحی ،نمونه ای از حسابرسی عملیاتی است.حسابرسی عملیاتی یکی از انواع خدمات مشاوره مدیریت است که روز به روز اهمیت بیشتری میابد.
 
در این نوع از حسابرسی ،معیار مورد استفاده برای ارزیابی ادعاهای مدیریت با معیار مورد نظر در حسابرسی صورت های مالی متفاوت است.به همین دلیل در مقایسه با حسابرسی صورت های مالی و حسابرسی رعایت ،حسابرسی عملیاتی با مسائل و چالش های دیگری نیز مواجه است،زیرا در این زمینه حسابرسان باید به شناسایی یا تعریف اهداف و معیارهای قابل اندازه گیری بپردازندتا بتوانند به کمک آن اثربخشی و کارایی عملیات را ارزیابی کنند.
در واقع حسابرسی عملیاتی نوعی نگرش است که علت نارسایی ها ،ضعف ها ،نقایص و عوامل دیگر را در افراد نمیجوید بلکه علت ها را در نظام های کنترلی جستجو میکندو در صدد رفع آن برمی آید.حسابرسی عملیاتی یکی از انواع خدمات مشاوره مدیریت است که روز به روز اهمیت بیشتری میابد.
 
شرکت حسابرسی و مدیریتی حساب نگر متین با ارائه خدمات حسابرسی ،خدمات مشاوره مالی و مالیاتی رایگان و دیگر خدمات آماده ارائه خدمت به شما در جهت رسیدن به اهدافتان  میباشد.
برچسب ها:
سایر دسته بندی خدمات حسابرسی
جدید ترین خبر ها
جدید ترین مطالب مالی و مالیاتی
جدید ترین سوالات مالی و مالیاتی
موسسه حسابرسی حساب نگر متین(حسابداران رسمی)

موسسه حسابرسی حساب نگر متین با  سالها تجربه درزمینه حسابرسی وخدمات مالی  ودارا بودن حسابرسان کارآزموده ،زمنیه مناسبی را جهت ایجاد یک سیستم مالی و حسابداری و حسابرسی منظم و دقیق ، جهت شرکت ها و موسسات خصوصی و دولتی فراهم آورده است .شرکت حساب نگر متین همواره درچارچوب اصول وموازین حرفه ای جهت ارائه خدمات  مورد نیاز  کارفرمایان گرامی کوشیده و میکوشد .امید است خدمات صادقانه ما همواره باعث پیشرفت و رضایت هر چه بیشتر کارفرمایان گرامی گردد.

جهت مشاوره رایگان مالی و مالیاتی با ما تماس حاصل فرمایید . 

ساعات کاری همه روزه از ساعت 9 صبح الی 19 غیر از پنج شنبه و ایام تعطیل می باشد.