موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت حساب نگر متین (حسابداران رسمی) | حسابرسی ویژه

خدمات حسابرسی
3169

حسابرسی ویژه
 تعریف حسابرسی ویژه و قضایی :

اینگونه خدمات با توجه به مشکلات و اختلاف نظرهای مالی بین شرکتها،موسسات و اشخاص قابل ارائه بوده و عمدتاً با توجه به نظر قاضی و بازپرس پرونده و موارد ارجاع شده بررسی و جهت رسیدگی نهایی ارائه شود. حسابرسی ویژه هم از طریق بازرسی و بررسی مستندات مالی و غیر مالی در مراحل دادرسی و بازرسی و هم از طریق کمی سازی منازعات حقوقی در حل وفصل تعارض ها و اختلاف مالی و منافع از دست رفته کمک می کند.
موسسه حسابرسی حساب نگر متین با توجه به داشتن متخصصین ،کارشناسان رسمی دادگستری و قوه قضائیه میتوانند با توجه به صلاحیت های تخصصی و حرفه ای خود نسبت به روند شکل گیری صحیح پرونده ها اظهار نظر بیطرفانه و قابل اتکایی ابراز نمایند.
 
دوحوزه کلیدی حسابرسی قضایی:
بازرسی ( کارگاهی )
پشتیبان دادرسی
 
مراحل حسابرسی قضایی را میتوان به شرح زیر طبقه بندی کرد:
مرحله اول: افشا کنندگان ادعا
مرحله دوم : شناسایی طرفین ادعا
مرحله سوم: بررسی کنندگان ادعا
مرحله چهارم : وضعیت رسیدگی یا تنظیم دادخواست
مرحله پنجم : بررسی ادعا توسط شعبه قضایی
مرحله ششم : مراحل کارشناسی رسمی
مرحله هفتم : تنظیم کیفر خواست
 
با توجه به اهمیت و نقش گزارش کارشناسی ( حسابرسی قضایی ) در احقاق حقوق هریک از طرفین ،کارشناسی رسمی باید دارای تخصص وتجربه کافی در امور مالی و حسابرسی و همچنین قانونی بوده تا اظهار نظر آنان عاری از هرگونه اشتباه و خطا و مستند به اسناد و مدارک قابل اطمینان و قطعی باشد.
با وجود اینکه حسابرسی ویژه یک نوع عملکرد واکنشی در مقابل تقلب و فساد محسوب میشوند درعین حال وجود گروه های کارشناسی قوی مالی می تواند عامل اساسی در پیشگیری از وقوع تقلب و فساد مالی که یکی از معضلات امروزی تمامی کشورها است ،محسوب شود.درعین حال قانون گذاران باید توجه ویژه ای به اهمیت و جایگاه حسابرسی دادگاهی داشته و تمهیدات تصویب قوانین مربوطه را فراهم کنند.
برچسب ها:
سایر دسته بندی خدمات حسابرسی
جدید ترین خبر ها
جدید ترین مطالب مالی و مالیاتی
جدید ترین سوالات مالی و مالیاتی
موسسه حسابرسی حساب نگر متین(حسابداران رسمی)

موسسه حسابرسی حساب نگر متین با  سالها تجربه درزمینه حسابرسی وخدمات مالی  ودارا بودن حسابرسان کارآزموده ،زمنیه مناسبی را جهت ایجاد یک سیستم مالی و حسابداری و حسابرسی منظم و دقیق ، جهت شرکت ها و موسسات خصوصی و دولتی فراهم آورده است .شرکت حساب نگر متین همواره درچارچوب اصول وموازین حرفه ای جهت ارائه خدمات  مورد نیاز  کارفرمایان گرامی کوشیده و میکوشد .امید است خدمات صادقانه ما همواره باعث پیشرفت و رضایت هر چه بیشتر کارفرمایان گرامی گردد.

جهت مشاوره رایگان مالی و مالیاتی با ما تماس حاصل فرمایید . 

ساعات کاری همه روزه از ساعت 9 صبح الی 19 غیر از پنج شنبه و ایام تعطیل می باشد.