موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت حساب نگر متین (حسابداران رسمی) | حسابرسی قانونی

خدمات حسابرسی
2242

حسابرسی قانونی
 

 تعریف حسابرسی قانونی :

حسابرسی در واقع رسیدگی به اسناد  و مدارک جهت میزان انطباق آنها با استانداردهای پذیرفته شده حسابداری میباشد که حسابرس بعد از بررسی صورتهای مالی در مورد آنها اظهارنظر کرده و گزارش نهایی را تهیه میکند.در سالهای اخیر ،دعوت از حسابرسان برای ارائه خدمات (حسابرسی قانونی )به ویژه هنگام بروز اختلافات مالی ،گسترش فزاینده ای یافته است .  حسابرسی  قانونی در واقع مشابه خدمت پزشکان در امر (پزشکی قانونی )است.
 
برخی از مواردی که اجرای حسابرسی قانونی میتواند ضرورت یابد به شرح زیر است:
 
1- تقلب های تجاری یا کارکنان شرکت ها : گاهی در یک موسسه یا شرکت ، یک یا چند نفر از مدیران ، کارکنان یا اشخاص دیگر  بطور عمد، اقدام به تقلب و ارائه نادرست صوررتهای مالی نموده وبا هدف بدست آوردن مزایای مالی غیر قانونی که حق آنها نیست با انجام اقداماتی نظیر  : جعل و دستکاری ، تغییر اسناد و مدارک ،حذف بعضی از صورتهای مالی ،ثبت معاملات بصورت صوری و یا بکارگیری رویه های حسابداری نادرست و با سو استفاده از دارائی ها یا سرقت آنها ، اقدام به ارائه نادرست صورتهای مالی می نمایند.
 
حضور یک بازرس قانونی در حسابرسی صورتهای مالی  پس از شناسایی یکی از موارد تقلب در حسابها لازم است و برای کاهش ریسک وجود تقلب ضروری است.
 
2-خسارت تجاری – اقتصادی
 
3- اختلاف بین سهامداران یا شرکا : دراکثر موسسات و شرکتها گاهی در مورد مسائل مالی و تقسیم سود حاصل از فعالیتها،بین سهامداران و شرکا اختلاف نظر پیش آمده و بعضاً نتیجه این اختلاف ها عواقب ناگواری در پیش دارد که به شکایت از طریق مراجع قضایی منجر میشود و باعث هدر رفتن هزینه های اضافی و جبران ناپذیری می شودکه هیچ یک از طرفین  راضی به این شرایط نیستند.
 
موسسه حسابرسی حساب نگر متین با کمک کادری مجرب و با تجربه ،اختلافات مالی بین شرکا و سهامداران را حل نموده و با تقسیم سود حاصله بصورت عادلانه، از هدر رفتن هزینه و زمان که جبران ناپذیر است،جلوگیری میکند.
برچسب ها:
سایر دسته بندی خدمات حسابرسی
جدید ترین خبر ها
جدید ترین مطالب مالی و مالیاتی
جدید ترین سوالات مالی و مالیاتی
موسسه حسابرسی حساب نگر متین(حسابداران رسمی)

موسسه حسابرسی حساب نگر متین با  سالها تجربه درزمینه حسابرسی وخدمات مالی  ودارا بودن حسابرسان کارآزموده ،زمنیه مناسبی را جهت ایجاد یک سیستم مالی و حسابداری و حسابرسی منظم و دقیق ، جهت شرکت ها و موسسات خصوصی و دولتی فراهم آورده است .شرکت حساب نگر متین همواره درچارچوب اصول وموازین حرفه ای جهت ارائه خدمات  مورد نیاز  کارفرمایان گرامی کوشیده و میکوشد .امید است خدمات صادقانه ما همواره باعث پیشرفت و رضایت هر چه بیشتر کارفرمایان گرامی گردد.

جهت مشاوره رایگان مالی و مالیاتی با ما تماس حاصل فرمایید . 

ساعات کاری همه روزه از ساعت 9 صبح الی 19 غیر از پنج شنبه و ایام تعطیل می باشد.