موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت حساب نگر متین (حسابداران رسمی) | روش حسابرسی مالیات ارزش افزده در لایحه جدید

13 /04 /1397
مدیر سایت
بخشنامه های جدید مالیاتی
1459

روش حسابرسی مالیات ارزش افزده در لایحه جدید

روش حسابرسی مالیات ارزش افزده در لایحه جدید


 علی‌رغم مخالفت برخی مسئولان سازمان امور مالیاتی، روش حسابرسی مالیات ارزش افزده در لایحه جدید بر مبنای ریسک در نظر گرفته شده است.

 
🔰 محمود شکری ، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وضعیت اصلاح لایحه مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت : کار بررسی و کارشناسی مواد لایحه در کمیسیون تمام شده و آماده برای ارائه به صحن مجلس است.
 
🔹 شکری گفت: یکی از تغییرات اساسی لایحه مربوط به سامانه‌های الکترونیکی فراینده‌های بررسی مالیات ارزش افزوده است، چون این بحث در لایحه دولت وجود نداشت، به همین دلیل آن را گنجاندیم.
 
🔹 وی افزود: صفر تا صد روش اجرای کار دریافت مالیات از مرحله اظهارنامه، پرداخت مالیات، رسیدگی، حسابرسی و دیگر فرایندها را شامل می‌شود.
 
🔹 مسئول کمیته بررسی لایحه مالیات ارزش افزوده مجلس با بیان اینکه علی‌رغم بی میلی برخی مسئولان سازمان مالیاتی روش حسابرسی مالیات بر مبنای ریسک در نظر گرفته شده است، بیان داشت: اگر کسی اظهارنامه به سازمان مالیاتی ندهد، به عنوان مودی بدحساب شناخته می‌شود و باید در هیأت حل اختلاف اسناد و مدارک را تائید کند و بعد مطالبه نامه مالیاتی صادر شود. این فرایند در حال حاضر برعکس است و برای مودی که اظهارنامه مالیاتی ندهد، برگ تشخیص فرستاده می‌شود و بعد به هیأت حل اختلاف می‌رود.
منبع / شبکه اطلاع رسانی طلا و ارز 
برچسب ها:
جدید ترین بخشنامه های جدید مالیاتی
جدید ترین خبر ها
جدید ترین مطالب حسابرسی
جدید ترین سوالات مالی و حسابرسی
موسسه حسابرسی حساب نگر متین(حسابداران رسمی)

موسسه حسابرسی حساب نگر متین با  سالها تجربه درزمینه حسابرسی وخدمات مالی  ودارا بودن حسابرسان کارآزموده ،زمنیه مناسبی را جهت ایجاد یک سیستم مالی و حسابداری و حسابرسی منظم و دقیق ، جهت شرکت ها و موسسات خصوصی و دولتی فراهم آورده است .شرکت حساب نگر متین همواره درچارچوب اصول وموازین حرفه ای جهت ارائه خدمات  مورد نیاز  کارفرمایان گرامی کوشیده و میکوشد .امید است خدمات صادقانه ما همواره باعث پیشرفت و رضایت هر چه بیشتر کارفرمایان گرامی گردد.

جهت مشاوره رایگان مالی و مالیاتی با ما تماس حاصل فرمایید . 

ساعات کاری همه روزه از ساعت 9 صبح الی 19 غیر از پنج شنبه و ایام تعطیل می باشد.