موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت حساب نگر متین (حسابداران رسمی) | نحوه‌ی انتخاب حسابرس و بازرس قانونی سال 1397 شرکت‌های دولتی

01 /05 /1397
مدیر سایت
اخبار جدید
1494

نحوه‌ی انتخاب حسابرس و بازرس قانونی سال 1397 شرکت‌های دولتی

نحوه‌ی انتخاب حسابرس و بازرس قانونی سال 1397 شرکت‌های دولتی

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، بر اساس این اطلاعیه، ابلاغیه و ضوابط مصوب کارگروه در خصوص معرفی حسابرس و بازرس قانونی سال 1397 شرکت‌ها، در تاریخ 24 تیرماه جاری، حسب مورد به مراجع ذی‌ربط آن‌ها از جمله وزارتخانه‌ها، شرکت‌های دولتی، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری ارسال شد.

 
 
بر اساس این گزارش، تعداد پنج مؤسسه‌ی حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران، به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی منتخب کارگروه در سال مالی 1397 برای هر یک از شرکت‌های زیرمجموعه دستگاهها و سازمانهای یاد شده، معرفی شد و مجامع عمومی این شرکتها مکلفند حسابرس و بازرس قانونی خود را صرفا از میان پنج موسسه حسابرسی معرفی شده، انتخاب کنند.
 
 
این گزارش همچنین می افزاید، ارکان ذی صلاح شرکتهای مذکور مجاز نیستند بیش از چهار سال متوالی، یک مؤسسه حسابرسی را به سمت حسابرس و بازرس قانونی شرکت انتخاب کنند.
 
 
گزارش تصریح دارد: شرکت ها مکلفند بلافاصله پس از انتخاب حسابرس و بازرس قانونی "تصویر صورتجلسه و فهرست حاضران در جلسه مجمع عمومی ذیربط"، "تصویر ترازنامه، صورت سود و زیان و یادداشت سرمایه صورت های مالی سال 1396 شرکت"، و متعاقبا "تصویر قرارداد منعقده با حسابرس قانونی سال 1397" را به دبیرخانه کارگروه ارسال نمایند.
 
 
در این اطلاعیه آمده است: در صورت احراز تخلف هر یک از موسسات عضو جامعه حسابداران رسمی ایران از تصمیمات کارگروه انتخاب حسابرس، موسسه مذکور از فهرست موسسات مورد نظر کارگروه برای سنوات آتی، خذف خواهد شد.
 
 
بر اساس اطلاعیه دبیرخانه کارگروه انتخاب حسابرس وزارت امور اقتصادی و دارایی، موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران مکلفند، بلافاصله پس از قبولی سمت حسابرس و بازرس قانونی اصلی یا علی البدل هر یک از شرکتهای مشمول در مجمع عمومی ذیربط، موضوع را بنحو مقتضی به "جامعه حسابداران رسمی ایران" و "دبیرخانه کارگروه" (دفتر امور شرکتهای دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی) اعلام کنند.
 
برچسب:
جدید ترین خبر ها
جدید ترین مطالب مالی و مالیاتی
جدید ترین سوالات مالی و مالیاتی
موسسه حسابرسی حساب نگر متین(حسابداران رسمی)

موسسه حسابرسی حساب نگر متین با  سالها تجربه درزمینه حسابرسی وخدمات مالی  ودارا بودن حسابرسان کارآزموده ،زمنیه مناسبی را جهت ایجاد یک سیستم مالی و حسابداری و حسابرسی منظم و دقیق ، جهت شرکت ها و موسسات خصوصی و دولتی فراهم آورده است .شرکت حساب نگر متین همواره درچارچوب اصول وموازین حرفه ای جهت ارائه خدمات  مورد نیاز  کارفرمایان گرامی کوشیده و میکوشد .امید است خدمات صادقانه ما همواره باعث پیشرفت و رضایت هر چه بیشتر کارفرمایان گرامی گردد.

جهت مشاوره رایگان مالی و مالیاتی با ما تماس حاصل فرمایید . 

ساعات کاری همه روزه از ساعت 9 صبح الی 19 غیر از پنج شنبه و ایام تعطیل می باشد.